Кому «світить» субсидія в Сумах?

27 квітня Кабінет Міністрів України затвердив зміни в програмі призначення субсидій. У документі в порівнянні з минулим роком з’явилися деякі нові обмеження.
По-перше, на субсидію більше не зможуть розраховувати ті, хто приховує свої доходи. Власники великих квартир і будинків теж позбудуться субсидії. На думку уряду, велика квартира — це понад 120 квадратних метрів. А будинок — понад 200 кв. м. Ті, кому раніше пощастило купити хорошу житлоплощу, а сьогодні доводиться зводити кінці з кінцями, теж повинні будуть платити. В цьому випадку субсидія «прив’язана» ні до доходу, а до квадратних метрів. І якщо до цих пір можна було довести свою неплатоспроможність, то з 1 травня доведеться платити по рахунках в повній мірі. Виняток становлять тільки прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Якщо Ви — щасливий власник автомобіля, якому менше 5 років, то, на думку держави, більше не маєте права на субсидію. Зате можете стати щасливим володарем звання «заможна людина». Правда за цей статус доведеться платити … 100% за послуги ЖКГ. Виняток становить авто, надане органом соцзахисту населення.
Також з 1 травня всім, хто декларував нульові доходи або офіційно не працевлаштований, доведеться для отримання субсидії або показувати в декларації прибуток, або офіційно отримати статус безробітного, ставши на облік в центрі зайнятості. Тим працездатним безробітним, хто цього не зробить, при розрахунку субсидії будуть враховувати дохід в розмірі трьох прожиткових мінімумів, тобто 5286 грн. Звідки у безробітних може взятися така сума в державі не уточнюють. Хоча варто було б.
Були трохи пом’якшені закони для біженців із зони АТО. Відтепер внутрішньо переміщені особи можуть оформити субсидію без додаткового пред’явлення договору оренди житла. Досить буде заяви і декларації. Однак і тут не обійшлося без підводних каменів. Перед призначенням субсидії соціальні інспектори можуть перевірити матеріально-побутові умови заявника. Якщо, на думку інспекторів, людина живе заможно, заощадити на комунальних послугах не вийде.
Також уряд знову зменшило соціальну норму на газове опалення. Тепер — 4,5 куб. м на 1 кв. м, а електроенергія — 30 кВт.год на 1 квадратному метрі площі. При призначенні субсидії на житлоплощу більше тієї, що передбачена соціальною нормою на одну людину, пільгове нарахування газу або електроенергії може бути збільшено не більше ніж на 30%.
Що стосується монетизації за зекономлені для опалення кубометри газу і кіловати електрики, то тут уряд вирішив не обмежувати народ. Держава, як і раніше гарантує монетизацію в сумі до 700 грн.
Чому скоротили норми? За словами міністра соцполітики України Андрія Реви, це повинно стимулювати громадян до енергобереженію. Він підкреслив, що знижена норма споживання ближче до реальної, ніж була в минулому році, так як багато відкривали вікна взимку, але продовжували топити газом, аби спалити виділені державою кубометри. Як саме це було виявлено і чи є докази подібного марнотратства українців, політик не уточнив.
Також міністр забув, що головні споживачі субсидії — це не працездатні городяни, а літні люди, які проживають в сільській місцевості на мінімальну пенсію. Опалити невелику квартиру нескладно. Важко зігрітися в приватному будинку в глухому селі, заметеному снігом. Особливо при таких цінах на газ. Пенсіонери в страху перед астрономічними платіжками були змушені топити по мінімуму і замерзати в холодних будинках. Але цього люди Андрія Реви чомусь не побачили.
І все ж ті, у кого є можливість, можуть відстояти свої права на отримання субсидії, навіть якщо у них є авто молодше 5 років або квартира більше 120 кв. м. У Конституції України (ст.22) сказано: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Так що юристи переконані в позитивному вирішенні подібних позовів. Але чи буде судитися з державою бабуся-пенсіонерка з села? Або політики підготували цю лазівку в законі для самих себе? Адже ні для кого не секрет, що для життя сильні світу цього вибирають аж ніяк не скромну квартиру в панельному будинку, а відбудовують просторі будинки.
Як повідомила на апаратній нараді в Сумській мерії директор департаменту соцзахисту міськради Тетяна Масік, сьогодні в Сумах числиться 73 тисячі сімей — потенційних одержувачів субсидій, тобто тих, хто отримував її до прийняття нового порядку. Зараз всі ці справи переглядаються, для того щоб визначити право на виплати з 1 травня. Зроблені запити в державну фіскальну службу по більш ніж 126 тисячам громадян. В першу чергу розглядаються справи по тим домогосподарствам, де живуть пенсіонери, щоб своєчасно призначити їм субсидію з травня. Також визначаються сім’ї, яким тепер потрібно буде повторно звертатися в департамент соцзахисту з заявами і деклараціями.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top