Кому муляє око чесний бізнес у Сумах?

Приватний підприємець Юрій ВАСИЛЕНКО, який займається будівництвом торговельного центру у центрі міста, нині змушений призупинити роботи. Попри наявність усіх дозвільних документів, йому доводиться долати штучно створені перешкоди і шукати справедливості.

Раніше на вулиці Засумській був квітковий павільйон, у подальшому тут має з’явитися сучасний триповерховий торговельний центр. Всі необхідні документи на будівництво у власників на руках, проте неочікувано ситуацію почали розхитувати на рівні місцевої влади. Яка, що цікаво, публічно декларує прозорі правила гри та підтримку малого і середнього бізнесу.

Влада – це, перш за все, відповідальність

«У мене на руках договір оренди на землю та дозвіл на будівництво, за який більшістю проголосували нинішні депутати міськради 7-го червня минулого року, — повідомив Юрій телеканалу СТС. — Причому він давався не під МАФ, не під кіоск, а під капітальне будівництво – громадський будинок.

На нього є техпаспорт, усі комунікації були заведені (опалення, водогін, каналізація, світло, пожежна та охоронна сигналізація). Ми справно сплачуємо орендну плату, всі податки місту.

У мене на руках є містобудівні умови, які начебто відсутні в Департаменті архітектури. Згідно з ними,  будівельні норми не порушуються. Важливий момент – гранична висотність будівлі. У даному місці максимальна висота споруди, яка може бути збудована — 18 метрів. Отже, можна побудувати щестиповерхову будівлю і вона не буде заважати. А до триповерхової чомусь виникли претензії».

Інтереси дітей чи їх цинічне використання?

Територія будівництва комплексу межує з територією 1-ї Сумської гімназії. Цікаво, що ані з керівництвом навчального закладу, ані з батьками гімназистів жодних проблем у підприємця не виникло.

Головна претензія звучить з боку директора школи №12, яка розташована в одному приміщенні з гімназією, але займає два верхніх поверхи будівлі, та одночасно депутата міськради Ірини ГУБСЬКОЇ. Вона аргументує свою позицію тим, що будівництво буцімто нашкодить дітям та навчальному процесу.

«Раніше на території, де тепер проходить будівництво, стояв смітник, її ніхто не використовував. Ця територія закріплена за гімназією – підкреслюю, за гімназією, а не за школою №12, — говорить Юрій Василенко. — А Ірина Губська стверджує, що у дітей відбирають землю. Але це не так – за школою ніколи не була закріплена ця земля. Принаймні, протягом останніх 15-ти років.

У свій час ми з партнерами прийняли рішення розпочати навесні будівництво. Ми врахували усі прохання з боку навчального закладу – не починали роботи, доки тривав учбовий процес, аби лише нікому не заважати. До речі, вікна школи не виходять на бік забудови, тож світла у ній менше не стане. Якщо десь пошкодимо дорожнє покриття – відновимо за власний кошт.

Коли у дітей почалися канікули, ми приступили до демонтажу об’єкту, у цьому нам ніхто не перешкоджав. Але тільки-но почали будувати – відразу піднявся ґвалт, буцімто ми не маємо права на проведення робіт. Усі необхідні папери я не раз показував і депутатам, і журналістам. Однак, на жаль, представники влади мене не почули. На будівництво хтось приводить людей, які мітингують, кричать про утиски дітей. Проводити роботи, які ми планували завершити до 1-го вересня, у такій ситуації неможливо!

Я не чекав, що цю тему «розмухуватимуть» деякі депутати міськради. Тобто вони, раніше проголосувавши за прийняття цього рішення, і місто, яке отримувало усі ці роки від нас кошти, тепер ставлять нам «палиці у колеса». Якщо влада приймає якісь рішення, вона має за них відповідати! Може, деякі політики хочуть просто «пропіаритись» у цій справі, цинічно прикриваючись інтересами дітей? Але правда за нами і будівництво буде продовжено! Навіть якщо для цього доведеться звертатися до суду».

Мер обіцяє не знищувати бізнес

Наразі обіцянку розібратися у ситуації, «не знищувати бізнес та не давити підприємців» публічно дав міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО. Розглянули питання забудови і на комісії міськради, куди були запрошені всі сторони конфлікту. На цьому засіданні правоту забудовника підтвердив начальник управління архітектури та містобудування Андрій КРИВЦОВ, зазначивши, що всі необхідні документи для будівництва у наявності.

А начальник правового управління міськради Олег ЧАЙЧЕНКО не лише підкреслив, що жодних юридичних перешкод для ведення робіт немає, але й зауважив – якщо підприємцям перешкоджатимуть, не виключено, що збитки їм згодом доведеться відшкодовувати з міського бюджету.

Зрештою, один із учасників засідання навіть порадив Юрію Василенку «домовлятися з батьками учнів», які, до речі, із офіційними скаргами до нього не зверталися та й процедура «договорняків» законодавством не передбачена.

Наразі ситуація залишається відкритою, тож далі буде. Ми продовжуємо слідкувати за подіями. Чи переможе у місті законність, справедливість та, зрештою, здоровий глузд – побачимо.

Фото: media.sumy.ua

І.С. Суспільство

 

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top