Медіа-шок: у День журналіста новий колектив «Сумщини» звільнився з роботи

Сергей Моша

Для працівників обласної газети «Сумщина» професійне свято виявилося зі сльозами на очах. Не витримавши знущань головного редактора Сергія МОШІ, вже другий колектив друкованого ЗМІ масово написав заяви на звільнення.

Про це media.sumy.ua повідомила в.о. заступника головного редактора Ірина КРЯЧКО. За її словами, з шести штатних працівників звільнилося четверо. Керувати газетою залишився Моша зі своєю заступницею Ганною ОЛЕЙНИКОВОЮ, разом з якою вони вели війну і з попереднім колективом.

Проект «Мовчання ягнят» не відбувся

«Ситуація була напруженою вже тривалий час. Люди звільнялися, журналістів катастрофічно не вистачало, що не могло не позначитися на якості газети. Ми працювали на виснаження, практично на голому ентузіазмі, — розповідає Ірина Крячко. – Фінансові проблеми накопичувались, до того ж співробітники почувалися якимись рабами, що працюють на господарів – Мошу й Олейникову.

Перед останньою сесією облради, де розглядалося питання по «Сумщині», Моша змушував нас написати колективного листа на його підтримку. Проте ми відмовилися. Після цього ситуація стала зовсім нестерпною.

І ось останньою краплею став побачений нами Наказ, підписаний головредом про преміювання Олейникової з нагоди 50-річного ювілею у сумі двох посадових окладів, всього це близько 11 тисяч гривень. Без жодного обговорення, кулуарно і це в кризовий час, коли ті, хто робить газету, отримують «мінімалку»!

Пояснювати Моша нічого не став, сказав, мовляв, що працює лише він із заступницею. То ж ми написали заяви – хай працює. Так він ще й кричав: «Скільки тобі заплатили?!», пошук ворогів, підозра у заколотах це для нього звично…»

У середу звільнений колектив планує зібрати прес-конференцію, там буде цікаво почути й думку Сергія Моші з цього приводу. Також журналісти запрошують голову Сумської облдержадміністрації Миколу КЛОЧКА та голову облради Семена САЛАТЕНКА, який, за словами Ірини, «шокований» тим, що сталося. Провести службове розслідування у цій справі обіцяє і начальник управління комунальним майном облради Микола КОВАЛЕНКО, хоча розслідувати вже, здається, немає чого.

«Больова точка» чи просто ганьба?

Нагадаємо, це вже другий колектив, який знищує скандальний головред. Він був призначений на посаду ще у жовтні 2015-го і за досить короткий час встиг «прославитися» на всю Україну, оголосивши фактично війну колективу, який працював на момент його приходу.

Виклики «швидкої» і поліції прямо на робоче місце, залякування і приниження, крадіжки, брудні провокації, порушення норм трудового законодавства стали у редакції звичною справою. Зрештою колектив публічно звернувся за захистом до облдержадміністрації та обласної ради, а на профспілкових зборах Моші було висловлено недовіру.

Попри підтримку працівників з боку багатьох політиків, громадських діячів, а також журналістської спільноти, на сесії облради, яка відбулась 25 березня, скандальному головреду вдалось втриматися на посаді. А представники колективу, не бажаючи далі терпіти наругу над своєю професією, поклали заяви про звільнення прямо на стіл голові обласної ради.

Буквально за кілька днів Моша набрав нових людей, з якими і провів збори (чи так звані збори) про роздержавлення. Справа набула розголосу, про редакцію, у якій не залишилось жодного з працівників, які були на момент приходу нового головреда, писали всеукраїнські ЗМІ.

Тим часом, давши депутатам публічні обіцянки налагодити роботу редакції, виконувати їх Моша не поспішав. Судова тяганина, скандальні статті, стосовно яких навіть були звернення до СБУ, звільнення вже «лояльних» працівників, накопичення фінансових проблем, — зрештою навіть голова облради Семен Салатенко визнав, що газета «Сумщина» для області є «больовою точкою». І ось сталося те, що мало статися.

Хоча, незважаючи на повний провал у роботі і безкінечні скандали, вже двічі депутатський корпус не звільнив Мошу, не виключено, що «Сумщина» потоне як «Титанік» разом з горе-капітаном.

На останній сесії депутати не віддали йому газету, не прийнявши рішення про її реорганізацію. При цьому Моша, не почервонівши, знову просив бюджетних грошей на підтримку. Втім, швидше за все, вдруге депутати таку помилку вже не зроблять, а ЗМІ буде просто ліквідовано.

P.S. Подекуди ця історія нагадує фільм жахів, а інколи – поганий анекдот. Як така людина може очолювати обласну комунальну газету – для багатьох залишається загадкою. Є таке дивне слово «наш». Моша все ще «наш» для деяких впливових політсил і так званих «громадських діячів», які відверто спекулюють на темі Майдану. І щоб захистити «свого», вони готові не лише знущатися над трудовими колективами, знищувати донедавна авторитетне ЗМІ, а й ганьбити область на всю Україну.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top