На Сумщині презентували збірку «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область»

Книга пам'яті героїв АТО

За словами ініціатора проекту «Пам’ять героїв» журналіста і письменника Євгена ПОЛОЖІЯ, над історіями про учасників АТО журналісти та громадські діячі працювали два роки. Спочатку вийшла перша збірка, зараз презентується друга.

«Ніхто не забутий і ніколи не буде забутий, — говорив він. – Про кожну людину, кожного солдата, котрий склав свою голову за Україну, ми будемо писати, видавати книги. Це наш внесок в захист України, і так мусить бути у суспільстві, яке поважає своїх героїв».

За словами координатора проекту Юлії ЛЕВКІВСЬКОЇ, автори збірок хотіли, щоб хлопці, які загинули, не стали статистикою, про них не забули: «Ці герої ще недавно жили, працювали, закохувалися, одружувалися, вони мріяли про краще життя для себе і своїх дітей і з початком вторгнення ворога на територію нашої держави пішли захищати свій край, свої мрії, нас із вами. Про це ми й намагалися написати у цій книзі».

… Презентація розпочалася хвилиною мовчання, під час якої у німій тиші було ледь чутно плач батьків, які завітали, щоб ще раз пом’янути своїх дітей, загиблих у зоні АТО. Валентина Павлівна та Віктор Степанович прийшли до бібліотеки, бо в тій книзі спогади про їх сина.

«Там спогади про найдорожчі і найсокровенніші миті нашого життя, — розповідає Валентина Павлівна. – На жаль, ніщо у цьому світі вже не поверне нам нашого синочка. Та нехай розповідь про нього почитають жителі Сумщини. Він заслуговує, щоб про нього знали і пам’ятали»

Як наголосили автори проекту, 4 тисячі примірників збірки «Героям слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область» розподіляться між школами й бібліотеками області, по п’ять примірників отримають усі родини загиблих. А  книги, що залишилися, звичайні жителі Сумщини можуть отримати надавши хоча б невелику пожертву. Усі кошти підуть для поранених учасників АТО.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top