Кількість працюючих на Сумщині зросла майже на 1000 осіб

Про це говорили на засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

За словами очільника області Миколи КЛОЧКО, чисельність працюючих в області на 1 березня зросла на 946 осіб у порівнянні з початком року. Чисельність працівників, які отримували заробітну плату меншу за мінімальну, зменшилась на 27%, та на 11% – тих, хто отримав її на рівні мінімальної.

Учасники засідання зауважили, що показники хоч і не дуже значні, але тенденція позитивна.

«За сприяння Державної фіскальної служби, регіональних органів Пенсійного Фонду та управління Держпраці вдалося зрушити коли непорушне правило:« Роботодавцю, начебто, можна все! І зарплату не платити, і не дотримуватися державних мінімальних гарантій, і використовувати людей без належного оформлення, і нехтувати питаннями охорони праці », — підкреслив Микола Клочко. Голова облдержадміністрації категорично наполягає на посиленні контролю за офіційним працевлаштуванням, своєчасною виплатою працівникам підприємств заробітної плати, забезпеченням соціальних безпеки і гарантій працюючих.

Як заявив директор обласного Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, робоча група з ініціативи Департаменту разом з соціальними партнерами провела серію поїздок з серією семінарів про основні вимоги чинного трудового законодавства по Сумській області. Більш того, вже спостерігається результат такої роботи. Кількість працівників, які отримують заробітну плату нижче мінімальної, по області зменшилася.

Про дотримання роботодавцями області норм трудового законодавства, результати проведеної роботи по виявленню фактів «тіньової» зайнятості та зарплати інформували присутніх начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна Зленко, начальник управління Державної фіскальної служби в Сумській області Олексій МАЗУРЕНКО і начальник управління Держпраці в Сумській області Юрій Семеног.

Як повідомив Олексій Мазуренко: «Надходження до зведеного бюджету ПДФО з доходів у вигляді заробітної плати на 1 травня цього року зросли майже на 27%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року». Також він зазначив, що в цілому по області приріст до минулого року значно перевищує по Україні по всіх видах надходжень ПДФО, є результатом спільної роботи в тому числі і комісій з легалізації доходів.

З огляду на той факт, що незадекларовану працю є складовою тіньової економіки, питання легалізації зайнятості населення залишається пріоритетним для багатьох органів державного контролю.

«Всім керівникам-порушникам трудового законодавства, внесено приписи щодо усунення виявлених порушень. Згідно з вимогами законодавства по фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці в Сумській області в цьому році винесено 3 постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 542 760 гривень », — зазначив Юрій Семеног.

За його словами, найбільш поширеними галузями економічної діяльності, в яких були виявлені вказані факти є сфера громадського харчування, будівельні та сільськогосподарські роботи.

Під час засідання заслухано звіти керівників місцевих робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення про роботу цих груп і вжиті заходи щодо запобігання використання роботодавцями нелегальної роботи.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top