«Сьогодні в клубі будуть танці»: Кекине гуляє

Поки статусна публіка відправилася до Шаповалівки відзначати 357-му річницю Конотопської битви, у Кекиному Сумського району відзначали День села.

Пісні під баян, шашлики, дитячі розваги і, звісно, « в клубі танці» — не балувані культурою селяни заповнили святкового дня місцевий Будинок культури так, що і яблуку ніде було впасти.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНе обійшлося і без гостей – на день села приїхали депутати облради Катерина ПРИХОДЬКО та Володимир ПОЦЕЛУЄВ (обидва «батьківщинівці»), депутати Сумської райради, місцеві аграрії, сільські голови-сусіди.

Веселощі веселощами, але насправді в око впадала перш за все правда життя. У селі багато покинутих хат. Ні школи, ні дитсадка тут немає, закрили ще у 2010 році, тож місцеву дітвору на навчання та виховання батьки відправляють до Миколаївки.

Всього, як повідомив сільський голова Віктор РЯБУХА, до складу Кекинської сільради входить два села – Кекине й Капітанівка, разом близько 400 жителів.

Основне, якщо не сказати, єдине підприємство на території – ТОВ «За мир». Клуб, фельдшерсько-акушерський пункт – ото і вся інфраструктура.

Децентралізація село обминає. «Нас до себе об’єднуватися ніхто не запрошуємо і ми нікого не кличемо, бо не маємо відповідних ресурсів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAХоча після прийняття у минулому році нового Податкового кодексу, відколи почали отримувати стовідсотково акцизний збір, земельний та інші податки, дихати стало вільніше, до цього були дотаційними, а тепер самі собі господарі.

В клубі двері й вікна замінили, опалювальний котел, почали ремонтувати дороги. Всього наш річний бюджет – 800 тисяч гривень», — розповів Віктор Рябуха.

Цікаво, що у Кекиному досить розвинений волонтерський рух. Якщо треба допомогти бійцям у зоні АТО – селяни безвідмовні, збирають наїдків та речей стільки, що вистачає з надлишком.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top