Хоспісна допомога скоро у Сумах

Хоспісна допомога скоро у Сумах

Сьогодні обласний центр в наданні паліативної допомоги населенню не лише відстає від сусідів, але й суттєво поступаєтьсярайонним центрам на Сумщині. В Сумах всього лише 2 хоспісних ліжках. І це на 270 тисяч населення. В той час як в Лебединському районі, де проживає значно менше людей, 15 ліжок, в Краснопільському – 25, в Білопільському – 35, Серединобудському – 10. Всього по області вже створено 95 ліжко-місць для немічних та самотніх людей.

«Ми працюємо над обласною програмою хоспісної допомоги населенню, – говорить начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. –Вона майже готова і скоро буде презентована. Є розуміння у депутатського корпусу про необхідність вирішення цієї проблеми, тож програмабуде підкріплена і фінансовим ресурсом».

Наразі в області проживає близько 30 тисяч самотніх людей, які нікому не потрібні і 14 тисячз них лежачі. Програма передбачає створення по всій області відділень, де таким людям будуть надаватися соціальний, медичний супровід, а також психологічна допомога. Як можна було зрозуміти зі слів Сергій Бутенка, першими під цю програмупідпадуть Суми. Тут найближчим часом за рахунок обласного бюджету буде створено відділення для паліативних хворих. «Наразі ведемо перемовини з міською владою, аби вони знайшли ідали нам приміщеннядля реалізації програми», — зазначив Сергій Бутенко.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top