Граничні норми споживання газу скасовано!

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила газівникам нараховувати у місті Суми завищені (граничні) норми споживання “блакитного палива” мешканцям, що відмовились від загальнобудинкових лічильників.

Про це Нацкомісія повідомила письмово у відповідь на звернення сумчан, підготовлені юридичним департаментом “Українського об’єднання патріотів”. А тим будинкам, які направляли у комісію зґписьмові звернення, ПАТ “Сумигаз” повинно зробити перерахунок грошових коштів.

“Це означає, що вперше в історії нашої держави мешканці обласного центру перемогли приватного монополіста, що свавільно виставляв грабіжницькі рахунки у відповідь на принципову позицію містян, — коментує заступник голови Сумської обласної організації УКРОПу Владислав Купрієнко. — В перерахунку на домогосподарство, йдеться про суми близько тисячі гривень живих грошей, які газівники повертатимуть мешканцям багатоповерхівок за два роки завищених утричі норм споживання газу”.

Укропівці говорять, після повного перерахунку платіжок наступне завдання — змусити уряд чітко прописати план дій безкоштовного для містян встановлення індивідуальних лічильників газу у тих квартирах, де їх ще немає. “Це має бути зроблено за кошт державного бюджету і в зрозумілі, формально окреслені терміни. Разом з народними депутатами-укропівцями ми наполягатимемо, щоб кошти були закладені у державний бюджет на наступний, 2019 рік”, — додає очільник УКРОПу Сумщини Владислав Луговий.

Раніше, у грудні 2017 року після масових протестів сумчан і активної позиції міжфракційного об’єднання “УКРОП” у парламенті Рада ухвалила зміни до Закону України про комерційний облік газу. Законодавчі новели закріпили право громадян на встановлення індивідуальних або загальних лічильників — на вибір споживача.

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top