Голова політради УКРОПу Тарас Батенко: «Реформи мають покращувати життя людей, а не заганяти у глухий кут»

Голова політради «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Тарас БАТЕНКО з робочим візитом відвідав Суми. Парламентар зустрівся з активом укропівців Сумщини, разом з однопартійцями обговорив актуальні проблеми сьогодення й внутрішньопартійні справи. В розмові з журналістами Тарас Батенко продемонстрував як розуміння загальнополітичної картини сьогодення, так і специфіку характерних для Сумщини проблем.

— Тарасе Івановичу, поки більшість політиків витрачають свій літній час на відпустки, Ви з робочими поїздками відвідуєте різні регіони країни, що воює. Чи не здається Вам дивним, що ми звикли вже до війни?

— По-перше, не всі до неї звикли. І новини про нові втрати серед українських військових на сході країни сколихнули багатьох і в парламенті, і поза ним. Я знаю, що серед дев’ятьох загиблих минулого тижня українських воїнів троє – уродженці Сумщини. Цей біль втрат повинен змусити владу нарешті отямитись. Ми в партії УКРОП закликали терміново скликати засідання Ради нацбезпеки і оборони та Верховної Ради через загострення ситуації на сході. І депутати, і суспільство мають з перших вуст від Головнокомандувача та міністра оборони дізнатися про реальний стан справ в зоні бойових дій і сценарії розвитку ситуації. Але влада не зацікавлена дослухатись. Я нагадаю, за три роки війни маємо більше двох з половиною тисяч полеглих бійців. Таку страшну ціну платить Україна за небажання влади називати речі своїми іменами: АТО – війною, перемир’я – неможливістю наших воїнів адекватно реагувати на атаки ворога.

— УКРОП, судячи із Ваших заяв та заяв інших спікерів партії, взагалі піддає різкій критиці дії влади, не лише що стосується військової політики. «Українське об’єднання патріотів» справді опозиційна сила чи це тільки так здається?

— Нашій партії усього лише два роки. Із самого початку ми вирішили, що не будемо ані гратися в популізм, ані грати «в піддавки» з владою. Те, що ми дієва, реальна альтернатива – це показали ті вибори, в яких ми брали участь. Восени 2015 року під час місцевих виборів депутатами різного рівня стали близько двох тисяч укропівців. Торік взимку під час виборів депутатів та голів об’єднаних територіальних громад ми взяли по країні в середньому шість відсотків голосів виборців і потрапили в четвірку лідерів – для позапарламентської партії це відчутний результат. Цього року на виборах в ОТГ результат зріс до 9%, і якби зараз чи восени українці позачергово обирали б Верховну Раду, УКРОП мав би в новому парламенті потужну фракцію. Через те, що ми не просто критикуємо дії Президента, уряду, а пропонуємо власне бачення необхідних реформ, люди довіряють нам. Впевнені, що реформи мають покращувати життя людей, а не заганяти їх у глухий кут.

— Про реформи взагалі багато говорять, але буває важко розібратися – де «зрада», а якою має бути «перемога». От, наприклад, пенсійна реформа як її пропонує уряд. Що з нею не так?

— Насамперед, це не реформа. Це «так звана» реформа. Разом з колегами по міжфракційному об’єднанню «УКРОП» у Верховній Раді ми ретельно проаналізували, що саме під вивіскою пенсійної реформи пропонує українцям Кабінет міністрів. Ми подали більше двадцяти правок до ухваленого в першому читанні законопроекту. Зокрема, наполягаємо на виключенні з урядового проекту закону всіх норм, які стосуються фактично прихованого підняття пенсійного віку через збільшення страхового стажу до 35 років для чоловіків та 30 років – для жінок і заборони виходу на пенсію до 65 років, якщо недостатньо страхового стажу. Влада хоче, щоб люди виходили на пенсію помирати? Ми цього не допустимо.

Так само з медичною реформою. Складається враження, що автори запропонованих змін готували їх з урахуванням реалій якоїсь іншої країни, де медицина фінансується щедро, а рівень достатку громадян дозволяє їм самостійно сплачувати за лікування. «Співфінансування» лікування, яке пропонує уряд, це фактично скасування інституту безкоштовної медицини. Уряд посилається на досвід європейських країн, забувши, що в Україні 60% населення проживає за межею бідності, а середня пенсія становить 1312 грн, і більшу її частину з’їдають комунальні послуги.

— До речі, про платіжки. Мало того, що цифри в них постійно зростають. Люди скаржаться, що їх змушують платити не лише за себе, а, так би мовити, за сусіда. Йдеться про загальнобудинкові лічильники газу, які прагне встановити в багатоквартирних будинках монополіст – ПАТ «Сумигаз». Чи є вихід з ситуації? Адже містяни вже і вулиці перекривають, а їм відключають газопостачання…

— Так, справді, ситуація, що склалася навколо примусового встановлення загальнобудинкових лічильників замість індивідуальних, загрожує справжнім соціальним вибухом. Я знаю, що людей фактично шантажують, під надуманими приводами відключаючи газопостачання в цілих будинках. Слід зазначити, що на Сумщині перші, хто звернув увагу на проблему, були якраз укропівці. Там, де відключають від газу, наші активісти допомагають змусити газовиків поновити постачання. Партійці також підготували більше ста звернень щодо незаконних дій газового монополіста, у судах розглядаються відповідні позови громадян, а наші правники забезпечують юридичний супровід. Чимало справ вже виграно – феміда підтвердила незаконність дій газовиків. Зараз головне – не допустити, щоб людям свавільно вимикали газ, поки не вирішиться проблема в законодавчому полі. Ми розробили проект закону, який чітко пропише право на індивідуальні засоби обліку спожитого газу. Нав’язувані ж монополістом загальні лічильники – це і незаконно (про що свідчать суди), і несправедливо (про що свідчить здоровий глузд).

— Серед соціально значущих тем, які жваво обговорюють сумчани, — доля палацу культури сумського машинобудівного об’єднання. Колись успішний завод сьогодні належить відомому російському олігарху Григорішину; на заводі величезна заборгованість по зарплаті; палац культури власники хочуть закрити, а міська влада вирішити проблему не може. Чи є вихід?

— Так, вихід є. Це неприпустимо для обласного центру, щоб тисяча вихованців, десятки викладачів палацу культури залишились без  творчості та без робочих місць у цьому знаковому для Сум закладі. В ситуації, коли його власники заявляють, що не можуть утримувати в себе на балансі цей палац культури, а на машинобудівному підприємстві борг по зарплаті в десятки мільйонів гривень  — ми пропонуємо коштом обласного бюджету придбати палац культури у спільну власність територіальних громад Сумщини. Ціна питання, як приблизно підраховано, близько семи мільйонів гривень, що для облбюджету прийнятно.

Однак наші депутати в обласній раді пропонують не просто викупити нерентабельний для заводу об’єкт. Пропонується чітко прописати в договорі купівлі-продажу одну важливу норму, щоб ці гроші не пішли просто до кишені олігархів олігархів – а були спрямовані виключно на погашення заборгованості по зарплаті перед робітниками.

Загалом мені приємно, що на Сумщині наша команда приділяє значну увагу соціальним проблемам. Це і консультації стосовно права на субсидії – минулого опалювального сезону мої колеги допомагали повертати субсидії тим, хто був позбавлений їх незаконно. Щоб ви розуміли масштаб проблеми – в розпал опалювального сезону щомісяця йшлося про сотні суперечливих випадків.

Цього літа з початком дії урядової програми «Доступні ліки» теж виявилося чимало проблем. Зокрема, механізм дії програми хворі люди майже не знають. Тому наша команда взяла на себе своєрідну просвітницьку функцію – пояснити громадянам, що це за програма і як вона працює. В партійних наметах в усіх куточках області консультуємо людей, допомагаємо їм розібратися і знати – де конкретно, в яких аптеках і для яких категорій громадян є доступні ліки.

— Загалом, укропівці на Сумщині вельми активні, і не лише, що стосується газових справ. Як би Ви оцінили роботу місцевих однопартійців?

— Я високо оцінюю роботу і наших депутатів різних рівнів, і активістів. Кількадесят народних обранців в різних куточках Сумської області щодня і в сесійних залах місцевих рад, і в громадських та партійних приймальнях працюють над вирішенням тих чи інших важливих для громадян питань. Підкреслю, що цю активність високо оцінюють і виборці. Лише один приклад: у Кролевці місцеву громаду очолює найрейтинговіший в Україні мер-укропівець. Олександр БОБРОВИЦЬКИЙ очолив райцентр у 2015 році, а цього року, коли навколо міста об’єдналася ОТГ, не тільки підтвердив результат, а й примножив його – 80% голосів виборців за нього і найбільший відсоток за фракцію в раді. Таких взірцевих керівників громад підтримують і виборці, і ми в партії не залишимось осторонь розвитку громад – Кролевецької та інших, де наші висуванці плідно працюють.

Повертаючись з районів у Суми: двері партійної приймальні в обласному центрі практично не зачиняються. Щодня звертаються люди, адже бачать, що наскільки це можливо для політичної партії вдається допомогти (і в боротьбі проти монополістів, і коли йдеться про байдужість чиновників, і в багатьох інших випадках). Нещодавно з’явилося у місцевих партійців молодіжне крило. Молоді патріоти мають багато планів, а почали з допомоги притулку для тварин-безхатченків. Є чимало місцевих ініціатив, в короткій розмові про всі докладно не розкажеш. Головне, що я би хотів донести: завдяки щоденній праці УКРОПу на місцях, можна сміливо твердити – довіра до партії динамічно зростає, і ми готові до нових перемог, як у міжвиборчий період, так і під час місцевих та загальноукраїнських виборів.

І.С. Політика

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top