Газовики не мають права застосовувати до споживачів нові “коефіцієнти”!

У платіжках за жовтень 2018 року газовики почали при обрахунку платежів за спожитий газ застосовувати нові “коефіцієнти приведення до стандартних умов”. Тобто помножувати показники лічильників і, відповідно, виставляти більші суми за спожите блакитне паливо. В “Українському об’єднанні патріотів” ще два тижні тому звернули увагу на це Антимонопольного комітету. В АМК відповіли, що у п’ятницю, 23 листопада ц.р.  на засіданні Нацкомісії з регулювання електроенергетики (НКРЕКП) визнали застосування газовиками “коефіцієнтів” незаконним.

“Сумигаз завжди шукає, як залізти до кишені мешканців області. То газівники вигадують граничні норми споживання, то нав’язують загальнобудинкові лічильники, і все це — всупереч законів та справедливості, — коментує заступник голови обласної організації УКРОПу Олег Шестак. — Ми не перший рік боремось зі свавіллям монополістів і цього разу теж не дамо скривдити сумчан і всіх мешканців області”.

В юридичному департаменті УКРОПу Сумщини кажуть: побутові споживачі газу мають догорівні відносини з газопостачальником, тож умови оплати чітко визначені і не можуть бути зміненими навмання. “Навіть якщо газівники скажуть, що є проблеми з сертифікацією засобів обліку, це не так — всі встановлені в Україні лічильники сертифіковані. Казки про нібито втрати при транспортуванні газу теж не агрумент, оскільки такі втрати вже закладено у тариф”, — говорить адвокат Віктор Зацепін.

Сумські укропівці наразі подали до суду, щоб монополіста визнали порушником діючих урядових норм та законодавства, а оскільки газівники вдаються до порушень регулярно — вимагають від Антимонопольного комітету оштрафувати газівників, а від НКРЕКП — позбавити їх ліцензії.

Про це повідомив лідер УКРОПу Сумщини, голова партійної фракції в обласній раді Владислав Луговий:

“Ми наполягаємо на перерахунках квитанцій за жовтень, тим більше, що в деяких з них заднім числом нараховано десятки кубів за декілька років. Це незаконно. Якщо ж хто ще не втиг сплатити оті незрозумілі коефіцієнти в платіжках за жовтень — не платіть, сплачуйте тільки показники. І приходьте до нашої приймальні у Сумах на вул. Харківській 5/1, приєднуйтесь до нашого позову”.

Тим часом більше 150 мешканців Білопілля на вихідних вже підписали відповідне звернення до Антимонопольного комітету. Укропівці закликають робити це мешканцям усіх районів Сумської області.

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top