Газівники на Сумщині займаються рекетом?

Сумська облрада підтримала запит голови фракції УКРОПу Владислава Лугового, у якому він вимагає від компетентних органів з’ясувати – чи справді чільні посадовці «Сумигазу» перешкоджають законній діяльності промислових споживачів блакитного палива, переслідуючи корисні мотиви?

За словами депутата-укропівця, до нього звернулися аграрії, що нарікають на дії голови правління ПАТ «Сумигаз» Костянтина Тацького, технічного директора підприємства Миколи мурчина та комерційного директора Дениса Черненка.

«На сьогоднішній день елеватори у Конотопському та Путивльскому районах місяцями не можуть запустити нові комплекси, оскільки працівники ПАТ «Сумигаз» відмовляються знімати пломби з вузлів обліку газу. Зерносушильні комплекси, що працюють на території Сумської області, вже котрий рік не можуть увімкнути газ допоки частину майбутніх врожаїв не перевезуть (або пообіцяють у майбутньому перевезти) у заздалегідь вказані керівниками облгазу місця», – сказано у депутатському зверненні Владислава Лугового на адресу Антимонопольного комітету України, НКРЕКП, Сумських обласних управлінь СБУ та Нацполіції.

Крім цього, укропівець звертає увагу на практику ціноутворення: споживачі газу нарікають на невигідні умови, що їм нав’язують газівники.

«Протягом останніх місяців, обов’язковою умовою для безперебійного газопостачання виробничих об’єктів споживача є його згода на придбання природного газу лише у наступних  постачальників – ТОВ «Сумигаз збут» та ТОВ «РГК Трейдинг», які є безпосередньо пов’язаними особами з ПАТ «Сумигаз». Ціни у вказаних суб’єктах зазвичай істотно вище ринкових, тобто законодавчі вимоги свавільно порушуються керівними посадовими особами ПАТ «Сумигаз» – Тацьким К.В., Мурчичем М.А., Черненком Д.В. Наприклад, у грудні цього року ТОВ «Сумигаз збут» реалізує газ за ціною 13 689,90 грн/тис.куб.м., в той час коли ціна у НАК «Нафтогаз України» та приватних трейдерів коливається в межах 11 900,00-12 200,00 грн/тис.куб.м.», – йдеться в запиті.

Наразі голова фракції УКРОПу в Сумській облраді вимагає від компетентних органів провести перевірку діяльності ПАТ «Сумигаз» стосовно інформації, викладеної в депутатському запиті й у випадку підтвердження фактів протиправних дій з боку керівництва ПАТ «Сумигаз» здійснити належне реагування.

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top