Аграрії змусять владу рахуватися з ними

Форум аграріїв Сумщини

Форум аграріїв Сумщини став стимулом до об’єднання та спільних дій для багатьох людей, які прагнуть змін у країні.

Масштабний захід за участі представників не лише всіх міст і районів Сумщини, громадських діячів, науковців, депутатів рад різних рівнів, а й делегатів із Полтавської та Київської областей; виступи керівництва області, фахова дискусія із найгостріших питань, які турбують сільгоспвиробника, фермера, просто селянина і навіть яскрава концертна програма – форум аграріїв Сумщини став, без перебільшення, значимою подією громадсько-політичного життя регіону.

Успіх починається з єдності

Люди, яким не байдужа доля українського села, починають розуміти – поодинці вони навряд чи зможуть впливати на процеси, що відбуваються у державі.

«Складається враження, що уряд лише і думає над тим, як збільшити на тих, хто ще здатен працювати, податкове навантаження. Якщо буде знято мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення – це катастрофа» (Олександр СЕВЕРИН, село Кекине Сумського району, ТОВ «За мир»).

«Дуже складно виживати, якщо ти не якийсь земельний магнат. Якби нас, фермерів, підтримували, ми могли б створювати робочі місця на селі, аби воно не вимирало, розвивати території. Але я зрозумів, що крім нас самих, ніхто наші проблеми вирішувати не буде» (Іван РЯБЧЕНКО, Роменський район, фермер).

Уряд – проти людей?

«На сьогодні чесній працьовитій людині мало будувати свою справу, треба будувати власну державу. Сільгоспвиробники мають іти в політику. Партії – це не інструмент виборів, як у нас почасти склалося, це інструмент самоорганізації суспільства.

Перед учасниками форуму виступає Віталій Скоцик
Перед учасниками форуму виступає Віталій Скоцик

Форум аграріїв Сумщини ставить перед собою головну мету — об’єднати людей, аби разом відстоювати інтереси аграрного виробництва, розвитку освіти, медицини та інших сфер. Щоб адміністративно-територіальна реформа працювала на людей, а не проти них, як це відбувається нині», — наголосив голова Аграрної партії України Віталій СКОЦИК під час прес-конференції у Сумах.

На переконання Віталія Скоцика, який є, до речі, доктором економіки та першим в Україні доктором наук у галузі стратегічного менеджменту, на сьогодні уряд взяв курс на знищення АПК та збільшення податкового тиску на аграріїв – за останні два роки навантаження зросло більш, ніж у сорок разів!

І це в той час, коли в умовах загального падіння економіки саме аграрний сектор є одним із основних бюджетоутворюючих, дає найбільше валютних надходжень, відтак, стримує курс долара. За результатами  2016 року, сільськогосподарська галузь вироблятиме понад 40% ВВП держави. Та замість підтримувати і стимулювати агровиробників, влада практично забирає у них кошти.

Обмеження використання спеціального режиму ПДВ буквально «вимило» з галузі 20 мільярдів гривень обігових коштів. З 1 липня цього року спецрежим, який хоча б якось підтримував виробників, скасований повністю. Через те, що низка напрямків сільгоспвиробництва, зокрема, тваринництво, стали нерентабельними, Віталій Скоцик не виключає масове вирізання худоби.

Аграрії налаштовані рішуче

Але найбільше занепокоєння, як у голови Аграрної партії України, так і керівника обласної парторганізації, відомого на Сумщині аграрія Сергія КАРПЕНКА, який також взяв участь у прес-конференції, викликають наміри влади щодо продажу земель сільськогосподарського призначення.

13567271_996330177111554_4814404349546541083_n

Це може призвести до незворотних наслідків – виробники стануть наймитами, а українські чорноземи опиняться у руках купки магнатів і міжнародних корпорацій.

Сьогодні аграрії налаштовані рішуче і не збираються миритися з політикою діючої влади. Певний політичний ресурс вони вже мають. Так, на останніх місцевих виборах до органів місцевого самоврядування було обрано близько трьох з половиною тисяч депутатів від Аграрної партії України. За кількістю обраних кандидатів партія увійшла до п’ятірки лідерів.

Оскільки уряд на діалог з сільгоспвиробниками не пішов і їх компромісні пропозиції щодо податкової реформи не були враховані, в Україні, швидше за все, відбудеться нова серія страйків.

Перезавантаження? Чому б і ні?

Чергового загострення політичної та економічної кризи можна очікувати вже цієї осені і, можливо, єдиний вихід із цієї ситуації, як підкреслив Віталій Скоцик – перезавантаження влади через дострокові парламентські вибори.

А ось нова парламентська більшість і сформований нею уряд мають розпочати реанімацію економіки: через зниження податкового тиску на виробників, створення стимулів для розвитку переробки сільгосппродукції, формування чіткої стратегії розвитку держави, спрямованої на збереження головного національного багатства – землі.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top