Експерт: ціни на продукти в Сумській області зростатимуть

Втім, попри погодні та інші фактори, проблем із продовольством на Сумщині не буде, та й про стрімке подорожчання не йдеться.

Як повідомив голова громадської спілки «Рада агропромислових виробників Сумського району» Сергій КАРПЕНКО, холодна весна та літо, а також хвороби та шкідники не сприяли розвитку овочевих культур, зокрема, томатів, огірків, кабачків.

Значно гірша ситуація і в садівничій галузі, у порівнянні з минулим роком . Під час цвітіння садів холодна погода не сприяла повноцінному запилюванню квітів, а це призвело до їх зрідженості.

«Після грозових дощів та буревію на сьогодні встановилася сприятлива погода для розвитку сільгоспкультур — достатня кількість вологи та помірне і довгоочікуване тепло. Все це поступово має вирівняти відставання культур в розвитку, — говорить Сергій Карпенко. — Особливих хвилювань щодо нестачі продуктів харчування і стрімкого збільшення цін у населення не повинно виникати.

А от готуватись до поступового збільшення цін – потрібно. Адже усі чинники не на боці виробника сільгосппродукції. А це, в першу чергу, підвищення цін на енергоносії, техніку, засоби захисту рослин та мінеральні добрива, на насіння, підвищені ставки орендної плати за землю. Все це – фактори, які впливають на підвищення цін».

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top