Депутат Сумської облради Марія Коняєва взяла участь у роботі всеукраїнської Громадсько-експертної ради з питань освіти

21 березня в центральному офісі УКРОПу в Києві відбулося засідання Громадсько-експертної ради (ГЕР) партії з питань освіти. У роботі взяли участь представники «Українського об’єднання патріотів», а також учителі, вихователі, директори та завідувачі шкіл і дитячих садочків з майже двадцятьох областей України. Сумщину представила депутат обласної ради Марія Коняєва.
Учасники форуму обговорили пропозиції до законодавства в освітній сфері, зокрема щодо діяльності опорних шкіл. Відповідний законопроект наразі розробляє голова громадсько-експертної ради, народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.
За її словами, опорні школи почали створювати наприкінці 2015 року, однак діяльність таких закладів досі не регламентує жоден законодавчий акт.
«Ми розуміємо, що треба напрацювати законодавство для таких навчальних закладів. Хто, як не ми, маючи потужну громадсько-експертну раду фахівців у цьому середовищі, може взяти на себе відповідальність за закон про опорні школи», – наголосила Ірина Констанкевич.
Нардеп зазначила, що майбутній закон має корелювати з реформою освіти й децентралізацією. Опорні школи необхідно відкривати відповідно до розподілу освітніх округів для забезпечення рівного доступу до освіти дітей з усіх регіонів.
У роботі Громадсько-експертної ради взяла участь депутат Сумської обласної ради Марія Коняєва. «Разом з колегами ми дивимось у майбутнє: як зробити систему освіту в Україні якісною та престижною? Відповіді – в законодавчих ініціативах УКРОПу, що акумулюють кращі ідеї та напрацювання», — говорить глухівчанка.
Громадсько-експертна рада напрацювала низку пропозицій до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту».
«Ми працюємо над тим, щоб наші законопроекти були інноваційними й ішли на випередження часу. Наші ініціативи дозволять освіті не просто виживати, а й розвиватися», – зауважив голова УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко.
Крім того, на засіданні домовилися напрацювати пропозиції до законопроекту про професійну та професійно-технічну освіту. Наразі відповідний документ готує спеціальна робоча група при Міністерстві освіти. Паралельно укропівці подадуть свої пропозиції до законопроекту щодо фахової передвищої освіти у частині діяльності технікумів і коледжів.
«Ми розробимо конкретні документи, які будуть корисними для людей. Наша зустріч має сприяти вирішенню складних питань на місцях. Тепер це залежатиме від усіх присутніх», – зазначила Ірина Констанкевич.
Зі свого боку, освітяни звернули увагу на низку проблем у регіонах. «Освіта перебуває у стані стагнації, принаймні у нашій області. Освітня реформа не рухається. Це пов’язано передусім з відсутністю волі влади», – заявила заступник голови комісії з питань освіти Кіровоградської обласної ради Тетяна Гуменюк.
Також освітяни поскаржитися на недостатнє фінансування, брак закладів позашкільної освіти.
Раніше представники міжфракційного об’єднання УКРОП зареєстрували у Верховній Раді близько десяти законодавчих ініціатив у освітній сфері. Йдеться про законопроекти щодо фінансування професійно-технічної й фахової передвищої освіти та підвищення кваліфікації вчителів. Ще дві ініціативи стосуються харчування дітей-чорнобильців.
Крім цього, укропівці запропонували виправити несправедливість при нарахуванні заробітних плат учителям та повернути до українського законодавства поняття «навчально-виховний комплекс».
Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top