Депутат БПП від Сумщини одягає російську армію?

Народний депутат України та екс-губернатор Сумщини Микола ЛАВРИК має бізнес-інтереси у країні агресора — про це пише сайт «Ні корупції!»

За даними журналістського розслідування (більше інформації та інфографіки тут), після  виборів 2014 року бізнес народного депутата стрімко злетів угору, і вже за півроку ТОВ «Таланлегпром» (фірма записана на доньку і сина нардепа) стає абсолютним фаворитом всіх тендерів на закупівлю військового і спеціального взуття для Міноборони, Укрзалізниці і Нацполіції.

За три роки фірма нарощує кількість контрактів: спочатку до 500 мільйонів гривень на рік, а в 2017-му виходить на показник 500 мільйонів за 6 місяців.

Сімейний бізнес народного депутат — це не тільки «Таланлегпром» а й близько десятка інших фірм групи «Талан», у трьох із яких співвласником залишається сам Микола Лаврик.

За даними бізнес-пошукової аналітичної платформи YOUCONTROL, принаймні дві компанії з сімейства «Талан» мають систематичні торгівельні операції з Росією на мільйонні суми.

Так ТОВ «Таланлегпром» у минулому році експортувало до Росії взуття на суму близько 5 мільйонів гривень. Загалом на РФ припадає десь 25% експорту «Таланлегпрому».

Інша фірма, ТОВ «Таланпром», має значно більші обсяги постачання взуття в інші країни. Зокрема до Росії в минулому році було експортовано взуття на митну суму близько 25-30 мільйонів гривень. На країну-агресора припадає половина всього експорту «Таланпрому».

Окрім цього, «Таланпром» іще й здійснює закупівлю товарів в РФ. За 2016 рік фірма ввезла російських товарів на суму 7-7,5 мільйонів гривень. Головним дилером спецвзуття виробництва концерну «Талан» на території РФ є таке собі «ООО «Спецобувьтрейд».

Якщо поглянути на сайт цієї російської фірми, то він, як крапля води, схожий на сайт самого «Талану» і має аналогічні позиції товарів. Причому, на українському сайті навіть не приховують інформацію про те, що Росія є одним із ринків збуту спецвзуття головного постачальника Міноборони.

Перевіривши російський реєстр юридичних осіб, можна з’ясувати — єдиним власником  російського «ООО «Спецобувьтрейд» є українське ТОВ «Таланпром».

«Спецобувьтрейд» має офіси в Бєлгороді і в Московській області. А взуття виробництва «Талан» можна з легкістю знайти на російських торгівельних сайтах в різних регіонах. Отже, російська компанія українського народного депутата продовжує успішно працювати попри війну, «половинчасті» санкції і публічний патріотизм обранців.

У той час, коли рядові українці сплачують військовий збір, аби підтримати свою армію в боротьбі з ворогом, депутат від БПП продовжує заробляти на тендерах української армії і спокійно працювати на ринку ворога – пише «Ні корупції!»

Тільки за останні 2 роки задекларований дохід дружини народного депутата склав 17,5 мільйонів гривень. Звісно ж, доходи сина і доньки, на яких записана більшість акцій в компаніях «Талану», Микола Лаврик обачно не зазначив у своїй декларації.

«На жаль, головна проблема України та людей, які сьогодні йдуть у владу, — це психологія використання. Використання ресурсів, людей, службового становища, тощо для власного збагачення», — сказав нардеп 2 жовтня 2014 року.

Ми готові надати можливість Миколі Лаврику висловити свою точку зору з цього питання.

Фото: фб сторінка Миколи Лаврика.

І.С. Політика.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top