Промови і тиша, свічки і шини: Сумщина вшанувала Небесну Сотню

День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні у Сумах розпочався на Алеї Слави, а завершився палаючими ліхтарями у нічному небі. Спроби окремих місцевих політиків влаштувати на трагічних подіях піар не увінчалися успіхом – партійні прапори, щойно з’явившись, були згорнуті.

Зранку чиновники міста та області, за традицією, вирушили на центральне міське кладовище. Там, на Алеї Слави похований Олексій БРАТУШКА – загиблий на київському Майдані сумчанин більше тут. Звичний офіціоз передбачає промови – не обійшлося без них і цього разу. На могилу Олексія та воїнів, загиблих в АТО, присутні поклали квіти.

Також цього дня у Сквері Героїв Небесної Сотні відкрили символічний знак, де у подальшому буде встановлено пам’ятник загиблим. Раніше це був сквер імені ФЕДЬКА, нещодавно пам’ятник радянського військового діяча, у рамках декомунізації, демонтували.

А увечері на площі Незалежності відбулась акція «Запали свічку». До цього заходу, організованого вже не владою, а громадськістю, приєднались і журналісти media.sumy.ua.

Тут, у центрі міста, справді панувала атмосфера щирості і світлої печалі. На згадку про події 2013-2014-го року активісти поклали шини, запалили дрова у бочках. До банера із фото Олексія Братушки люди приносили лампадки із запаленими свічками. Тут звучали пісні Майдану, серед яких і «Пливе кача», яка стала музичним символом скорботи за кращими синами і доньками України.

А коли площею полинули імена тих, чиє життя так жорстоко і передчасно перервалося, коли на великому екрані з’явилися їх обличчя, — мужні, освітлені внутрішньою красою, — втримати сльози було неможливо.

Коли зовсім звечоріло, у небі спалахнули вогні – сумчани відпустили до небес червоні палаючі ліхтарики. Вічний спокій вам, Герої, Україна завжди пам’ятатиме вас.

Фото автора

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top