Чи піде знову міська влада проти сумчан?

мiська влада

Кілька місяців містяни разом із громадськими організаціями судилися з мерією. Боролися за скасування рішення виконавчого комітету СМР, яким міська влада закріпила ТОВ «Домком-Суми» надавачем послуг з утримання частини житлового фонду в обласному центрі. Днями суд поставив крапку в громадсько-владних суперечках. Справу виграла громадськість.

Юридичних «проколів» у міської влади з «Домком-Суми» було чимало.Це в принципі і дозволило сумчанам  виграти судову справу. «По-перше, рішення виконавчого комітету міськради, яке надає «Домком-Суми» право обслуговувати житловий фонд, було прийнято з порушенням процедурних норм, закріплених в законодавчих та підзаконних актах, — говорить представник ГО «Євромайдан» Руслан Бровко. —  Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації  зобов’язаний був оприлюднити проект рішення органу місцевого самоврядування, що підлягає обговоренню, не пізніш, як за 20 робочих днів до дати їх розгляду. Виконавчий комітет цієї норми не дотримався».

За словами правовика, виконком, прийнявши оскаржуване рішення, також порушив вимоги Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

-Згідно з діючим законодавством до моменту визначення співвласниками форми управління багатоквартирним будинком послуги з його утримання надає суб’єкт господарювання, який був визначений виконавцем послуг з управління будинками до набрання чинності Закону. – пояснює Руслан Бровко. – Згідно з цією вимогою законодавства житловий фонд, який на даний час обслуговує «Домком-Суми», мало обслуговувати КП «Сумижилкомсервіс». Саме з ним, як виконавцем послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, КП «Сумижитло», як управитель, підписав договір. Проте в жовтні 2015 року «Сумижитло» уклало договір з «Домком-Суми» і передало йому на обслуговування ті будинки, які вже обслуговувало КП «Сумижилкомсервіс». Хоча чинне законодавство категорично забороняє надавати послугу одному й тому ж будинку двома та більше господарюючими суб’єктами.

В ході судового засідання також з’ясувалося, що «Домком-Суми» немає належної матеріально-технічної  бази для того, аби надавати послуги, стверджує громадський активіст.Компанія також не  мала ніякого досвіду роботи у сфері обслуговування житлового фонду та й взагалі була зареєстрована за  місяць до прийняття оскаржуваного рішення виконкому. Тож з яких міркувань виходила міська влада, призначаючи їх обслуговувати населення, і на яку якість послуг сподівалася наразі не зрозуміло.

Суд задовільнив дві із трьох позивних вимог сумчан та громадських організацій. По-перше, скасував рішення виконкому про заведення ТОВ «Домкомсуми» на ринок житлово-комунальних послуг міста. По-друге, автоматично було скасовано відповідний наказ міської ради. Проте, як вважають представники громадських організацій, найважливішої вимоги задоволено не було. Керівник ГО «Євромайдан» Наталія Сердюк говорить, що може статися так, що виконавчий комітет на одному із своїх засідань знову прийме рішення передати на обслуговування «Домкомсуми» багатостраждальний житловий фонд. Аналогічні дії міської влади сумчани вже мали можливість спостерігати при підвищенні вартості проїзду в маршрутках. Коли громадські активісти в судовому порядку домагалися скасування підвищення тарифів, а виконком черговим своїм рішенням їх знову піднімав.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top