Чи допоможуть на Сумщині онкохворим пацієнтам?

За словами головного лікаря обласного онкодиспансеру Володимира КОНАНИХІНА, ремонт гаматерапевтичних апаратів з повною заміною джерел іонізуючого випромінювання дозволить лікувати онкохворих більш ефективно.

Радіологічні процедури застосовуються в лікуванні онкології так само, як хірургія та хіміотерапія. Часто ці методи комбінуються. Променеву терапію, як правило, розпочинають після операції (мастектомії), в ході якої видаляють пухлину – аби повністю знищити пухлинні клітини.

«Якщо на застарілому обладнанні опромінення триває 10-15 хвилин і пацієнту досить складно весь цей час зберігати повну нерухомість, то на новому – всього лише 2-3 хвилини. Вплив апарату «прицільний» і більш ефективний. Тому оновлення устаткування – це здоров’я жителів Сумщини», — зазначив Володимир Конанихін у коментарі для media.sumy.ua.

Обласний онкологічний диспансер − єдиний медичний заклад у Сумській області, який надає спеціалізовану онкологічну допомогу. Між тим, його медичне обладнання застаріле та потребує оновлення.

Як повідомляє сайт облдержадміністрації, на ремонт гаматерапевтичних апаратів з повною заміною джерел іонізуючого випромінювання необхідно 12,5  мільйона гривень. Станом на 20 липня цього року місцевими бюджетами передбачено 7,4 мільйона гривень, а перераховано до обласного бюджету − 6 мільйонів гривень.

Проблеми із виділенням коштів для онкодиспансеру виникли у Сумах, Котонопі та Охтирці. Проте їх планується вирішити найближчим часом, а управлінню охорони здоров’я ОДА вже доручено розпочати процедуру закупівлі обладнання.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top