Через недофінансування галузі охорони здоров’я на Сумщині укорінюється комерційна медицина

Комерційна медицина

Кілька років сумські урологи просили в обласної влади придбати вкрай необхідне обладнання для лікування у жителівнашого регіону захворювань нирок. Днями питання вирішилося, щоправда без участі керівництва Сумщини.

А. Колісниченко
А. Колісниченко

В урологічному відділенні обласної клінічної лікарні з’явилося сучасне лапароскопічне обладнання. З його допомогою, говорить  завідувач відділенням Андрій Колісниченко, медики зможуть мінімізувати операційні травми у пацієнтів і зменшитипісляопераційний больовий синдром. Крім того, при проведенні такихмалоінвазивних хірургічних втручань зменшується потреба у введеннінаркозних препаратів і відпадає необхідність у наркотичних анальгетиках.А це, в свою чергу,  зменшує навантаження на серцеву систему людини.

Раніше при звичайних урологічних операціях хірургу доводилося робити надріз фактично вздовж всієї черевної порожнини пацієнта. При лапароскопічнихопераціях робиться лише три-чотири невеличких отвори і через них вводятьсяінструменти та обладнання. Так менше травмуються тканини, а отже швидше загоюються рани.

— Андрій Колісниченко

Медики вже зробили перші операції на новому обладнанні. Щоправда, хірургічні втручання проводили під пильним наглядом столичних колег, які приїхали до Суми, аби дати нашим спеціалістам майстер-клас. Прооперували двох пацієнтів. Одному із них провели резекцію нирки, іншому – видалили кисту з органу.

За словами обласного уролога, подібне обладнання в сумських лікарняхвже є, проте в спеціалістів обласної лікарні апаратура наразі функціональніша. Вона  дозволяє медикам проводити більшу кількість операцій і  вищої складності. Коштує апаратура півмільйона гривень. Однак сумські урологи не заплатити за неї ні копійки. Обладнання поставила в лікарню комерційна організація на умовах договору-оренди.

комерційна медицина 2

«Ми кілька років просили і переконували обласну владу, що нам необхідний цей апарат, — пояснює Андрій Колісниченко. – Але коштів в області не було. Тим часом наші пацієнти потребували малоінвазивних операцій. Особливо ті, хто мають такі супутні хвороби, приміром, як цукровий діабет, і при яких  є ризик, що при звичайному хірургічному втручанні післяопераційні рани дуже повільно загоюватимуться або можуть виникнути ускладнення. Тому, побідкавшись, ми знайшли інший варіант вирішення цього питання —  отрималилапароскопічне обладнання на умовах договору-оренду. Тобто нам воно фактично не належить, ми лише ним користуємося».

Через те, що обладнання не «бюджетне», пацієнтам за операції доведеться платити. Іншими словами, через недофінансування галузі охорони здоров’я  на Сумщині захоплює простіркомерційна медицина. Хоча, завідувач відділенням переконує, що обходитимуться хірургічні операції пацієнтам недорого: «Так,  операції, на жаль, не будуть безкоштовними,але людина сплачуватиме лише за витратні матеріали — і все».

Досвід «придбання» необхідного обладнання за договором-оренди у медиків вже є. Два роки тому у цьому ж урологічному відділенні вже встановилилазерне обладнання для проведення літотрипсії  — дроблення каменів. За цей час зроблено700 операцій і не лише мешканцям області. За медичною допомогою до сумських урологів приїздили пацієнти і з сусідніх областей.

У планах відділення — поява  сучасного обладнання, яке виведе лікування сечокам’яної хвороби у мешканців Сумщини на вищий рівень. І тут область, як то кажуть, не відбудеться так легко. Апаратура дороговартісна, тож її придбання буде можливе лише за бюджетні кошти.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top