Чайковський на Сумщині: традиції живуть

Чайковський на Сумщині

Відкритий міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Пролісок» щоразу запалює нові зірки на музичному небосхилі області.

Цьогорічний ІX Відкритий міжрегіональний фестиваль-конкурс юних музикантів «Пролісок», що відбувся у Сумах, подарував всім поціновувачам музичного мистецтва нові відкриття та незабутні враження.

Ідея заснування цього конкурсу належить заслуженим діячам мистецтв України, сестрам Валентині та Людмилі Макаровим і факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Головне бажання ініціаторів та організаторів фестивалю – зберегти пам’ять про перебування на Сумщині великого композитора Петра Чайковського.

Назва «Пролісок» стала символічною: по-перше, це улюблена квітка Петра Ілліча, а по-друге, вона немов уособлює розквіт таланту юних обдарувань. Які, звичайно ж, багато працюють та вдосконалюються, аби досягти музичних перемог.

Конкурс почав своє існування в 2001 році, і кожного разу він збирає юних талановитих музикантів з різних куточків не тільки України, але й світу.

З 2015 року організаторами заходу стали відділ культури і туризму Сумської міської ради і Сумська дитяча музична школа № 1. Цьогоріч конкурс проходив у трьох номінаціях: фортепіано, композиція та камерно-інструментальні ансамблі.

Особливу увагу хочеться приділити номінації «композиція», де талановиті діти разом зі своїми викладачами створювали нові музичні шедеври, беручи за взірець твори Чайковського.

Підсумки «Проліску» виглядають так:

У номінації «композиція»

У молодшій групі:

Лауреат І премії –Тимур Скоробагатський ,викладач Л. Карпенко (Сумська ДМШ № 2).

Лауреати ІІ премії – Крістіна Чигида, викладач В. Руденко, керівник вокально-хорового ансамблю О. Хоменко, керівник фольклорного ансамблю Я. Устименко ( Сумська ДМШ №4) та Аліса Мовчан Аліса, викладач Л. Карпенко(Сумська ДМШ № 2 ).

Лауреати ІІІ премії –Софія Шефріна та Марія Арлова, викладач Л. Карпенко (Сумська ДМШ №2).

У старшій групі:

Лауреат ІІ премії – Дар’я Сидоренко, викладач В. Руденко, керівник вокально – хорового ансамблю О. Хоменко ( Сумська ДМШ № 4 ).

Лауреат ІІІ премії – Дар’я Панікаренко, викладач Л. Карпенко (Сумська ДМШ №2).

Що ж, конкурс завершено, а попереду у юних композиторів – нові творчі вершини.

Музична Сумщина – стежинами Петра Ілліча

Знайомство з Сумщиною у Петра Чайковського відбулося у 1864 році , коли він завітав у місто Тростянець до свого приятеля, князя Олексія Голіцина. Тут композитор працював над своїм програмним симфонічним твором , увертюрою « Гроза» за мотивами драми О. Островського.

У селище Низи вперше Петро Ілліч приїздить 10 липня 1871 року на запрошення свого друга , поміщика Миколи Кондратьєва , який був найближчим сусідом Олексія Голіцина. Всі троє молодих людей разом навчались у Петербурзькому правничому училищі.

Кондратьєв був людиною обізнаною, освіченою , любив музику, літературу , живопис , розмовляв багатьма мовами , саме до нього протягом восьми років приїздив Чайковський. Господар маєтку з радістю створював найзручніші умови для праці та відпочинку композитора , а краса природи , у всьому своєму розмаїтті , надихала митця.

Композитором у Низах було написано близько тридцяти творів , частина з яких була присвячена родині Кондратьєвих, але найвідоміший твір «Сентиментальний вальс» — гувернантці Еммі Житон.

В 1871 році в Низах композитор закінчив оркестровку першої дії опери « Опричник». Влітку 1872 року він працював над Другою симфонією до мінор , відомою під назвою «Українська симфонія». З Низами тісно пов’язано створення четвертої опери Чайковського «Кузнець Вакула» (літо 1874 року) та багато інших творів.

Вікторія РУДЕНКО, викладач Сумської дитячої музичної школи № 4.

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top