Безпритульні тварини на Сумщині: відстріл чи стерилізація?

Депутат облради Владислав Луговий розробив гуманну Програму, яка вирішить проблему безпритульних собак на теренах всієї області, а не лише окремо взятого міста. Час створити комунальні пункти стерилізації тварин в кожному районі області, вважає депутат.

«На Сумщині відсутня будь-яка практика регулювання чисельності безпритульних тварин, а діяльність створених притулків кардинально не впливає на зменшення популяції чотирилапих безхатченків. Їх на теренах області, за приблизними підрахунками, майже 39 тисяч, і щороку кількість особин збільшуєється на кілька тисяч. Це щороку нові й нові сумні історії – адже тварини потерпають від хвороб чи жорстокості. Це неприпустимо, і ми в УКРОПі знаємо як покращити долю чотирилапих братів наших меньших», — коворить голова фракції «Українського об’єднання патріотів» в облраді Владислав Луговий.

За його словами, якщо проблему не почати вирішувати просто зараз – завтра буде запізно: «Ми за гуманне ставлення до тварин, тому категорично проти того, щоб тварин відстрілювали, як це і заборонено. І ми розуміємо, що у збільшенні популяції винні люди, які безвідповідально кидають напризволяще домашніх тварин. Зараз кількість популяції така, що скоро люди не зможуть спокійно вийти з дому, і так не лише в обласному центрі, а по всіх містах та селах. Тому наша фракція пропонуватиме на сесії облради керівництву області прийняти розроблену нами з урахуванням досвіду інших областей Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Сумській області на 2018 – 2020 роки. За нашими підрахунками, витративши 3,5 млн. грн., протягом двох років Сумська область отримує облаштований, згідно вимог, пункт стерилізації тварин у кожному районі області – а не так, як, наприклад, збираються зробити у Сумах: витратити чималі кошти громади на приватні пересувні пункти, які не будуть ефективними».

Концепція цієї програми передбачає, зокрема, відлов безпритульних тварин, їх карантинування на спеціально обладнаних майданчиках та подальшу стерилізацію, а також вакцинацію проти сказу. Ідентифікованих тварин зареєструють, а потім прилаштують господарям або повернуть на місце відлову.

Депутат облради Марія Коняєва додає: «У 2006 році Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості. Проте ухвалення закону, який цілком відповідає світовим стандартам, на жаль, не позбавило населені пункти області від безпритульних тварин та ганебних фактів жорстокого поводження з ними. Ми вважаємо, що створення пунктів стерилізації по всій області за деякий час, хоча і не одразу, дозволить вирішити проблему — зменшить кількість безпритульних собак, що дошкуляють жителям населених пунктів».

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top