Аграрії Сумщини показали владі, хто у домі господар

Близько 30-ти тисяч людей, які виступають проти продажу землі, зібрала під стінами Верховної Ради України Аграрна партія. Це наймасовіший мітинг селян за всі роки незалежності.

Під стінами українського парламенту, в урядовому кварталі – розбурхане людське море. Тут керівники та працівники сільськогосподарських підприємств,  фермери, власники особистих селянських господарств, сільська інтелігенція, учасники АТО, депутати місцевих рад, жителі не лише сіл, а й міст – власне, всі, кому небайдужа доля рідної землі, доля України. Настрій тут панує піднесений – у спільній перемозі ніхто не сумнівається.

 

В руках у людей плакати «Не дамо вкрасти землю!», «Нас атакують рейдери», «Продаж землі – зрада держави», «Ні – дикому ринку землі», «Земля належить народу — Конституція України, стаття 13!»… Виступи політиків, фермерів, флеш-моби, концертна програма, автопробіг, «живі» ланцюги – в кожному заході, слові, що звучить зі сцени, бажання бачити свою країну по справжньому сильною, незалежною, справедливою.

Серед учасників мітингу – більше 800 аграріїв Сумщини, які приїхали з усіх районів області.

«Поки земля належить народу – у простих селян є робота, є майбутнє. Я не хочу, аби її вкрали у нас ті, хто і так збагачується на людях. Хочу бути з тими, хто не словами, а справами підтримує село» (Сергій КАСЬЯНЕНКО, тракторист із Охтирки).

«Просто душа болить, за дітей, за онуків. Наміри продати землю – це не що інше, як війна проти власного народу. Можновладці поводяться, як зрадники і злодії. Вони вчать своїх дітей за кордоном, там купують розкішне житло, а в нас хочуть забрати останнє» (Микола ГАСАЙ, Степанівка Сумського району, пенсіонер, працював у сільському господарстві інженером-механіком).

«У нашої родини є 27 гектарів землі, яку ми й обробляємо. Вирощуємо пшеницю, гречку, ячмінь. Такі прості люди, як ми, не зможуть купити землю і в нас її просто нахабно та цинічно відберуть. Я приїхав до Києва з онуком Сашею. Погляньте, скільки тут молоді. Ми не дозволимо позбавити українців майбутнього!» (Микола КАШЕВАРОВ, село Печини Тростянецького району, власник особистого селянського господарства).

«Ми бачимо, як знищують села, замість підтримувати тих, хто створює робочі місця, їх просто «душать». Ця влада втратила нашу довіру, але ми не збираємося мовчки спостерігати, як вона забирає наш скарб, нашу землю» (Іван ДЕЙНЕКО, Краснопілля, фермер).

По всій Україні, у рамках акції «Не дамо вкрасти землю!» було зібрано три мільйони підписів проти продажу землі, з них 120 тисяч – підписів жителів Сумщини.

«Я вдячний людям, активістам та волонтерам за таку потужну підтримку. Сумщина висловила свою позицію підписами і чітко висловлює її сьогодні, біля українського парламенту. Ми не дозволимо вкрасти землю у народу!

Ми за проведення земельної реформи, але на сьогодні Україна просто не готова до продажу земель сільськогосподарського призначення, ні в економічному, ні в правовому сенсі. Запровадження ринку землі має бути цивілізованим!» — підкреслив голова Сумської обласної організації АПУ Сергій КАРПЕНКО.

«Це найбільший однопартійний мітинг в Україні з 2004-го року і наймасовіший мирний виступ селян за всі роки незалежності. Дарма хтось шукає тут проплачених пенсіонерів чи студентів, провокаторів-титушок, їх на цьому місці немає і не може бути. Люди їхали за власною ініціативою та власним коштом», — говорить голова Аграрної партії України Віталій СКОЦИК.

Багатоголосе «Ганьба!» почула цього дня влада. І не лише за наміри пустити з молотка найбільше національне багатство, а й за зневажливе ставлення до власного народу. А може, й за страх перед ним. Спікер парламенту Андрій ПАРУБІЙ відмовився вийти до людей та зустрітися з делегацією аграріїв аби обговорити проведення земельної реформи до 2025 року.

Нині в уряді вже не приховують намірів якнайшвидше пустити останнє, що іще є в України, а саме її землю з молотка – аби отримувати наступні транші від МВФ. Тож такий масовий мирний спротив українців, об’єднаних Аграрною партією, як урядовцям, так і парламентарям, які таки хочуть «протиснути» зняття мораторію на продаж землі, став справжньою «шоковою терапією».

Владі, яка боїться власного народу, аграрії передали понад три мільйони оригіналів анкет проти «дикого» ринку землі, законопроект щодо реалізації земельної реформи, обговорений на аграрних форумах у регіонах, а також майже чотириста резолюцій районних, міських та обласних рад.

Резолюцію самого мітингу учасники підтримали одноголосно. «Ми вимагаємо продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до завершення повноцінної і комплексної земельної реформи», — сказано у документі.

«Сьогодні пан Парубій не вийшов до людей і не прийняв делегатів, серед яких були і фермери, які вже побували під кулями земельних рейдерів, і науковці, які брали участь у створенні програми розвитку земельних відносин. Владу не цікавить обговорення найважливіших реформ: медичної, пенсійної, земельної. Урядовців і депутатів цікавлять лише гроші — дерибан землі, — підкреслив Віталій Скоцик. — В жовтні минулого року під стінами парламенту нас було чотири тисячі, сьогодні тридцять тисяч.

За опитуваннями, більше 90 відсотків українців виступають проти продажу землі. Подивіться в історію – немає нічого страшнішого за селянські бунти. Але майбутнє держави здобувається не революціями, а демократичним шляхом, перш за все виборами. Ми лише за півтора місяці зібрали три мільйони підписів проти «дикого» ринку землі, практично на ентузіазмі людей.

Приблизно стільки ж голосів набрали дві партії-переможці останніх парламентських виборів у 2014 році. Ця влада не здатна проводити якісних реформ, їй не довіряє народ. На наступних виборах до Верховної Ради ми можемо отримати шість-сім мільйонів голосів, щоб змінити владу і взяти відповідальність за долю країни!»

Фото: media.sumy.ua

І.С.

 

 

 

 

Media Sumy
Media Sumy
Информационный портал г.Сумы с обзорами и статьями, которые отображают последние события города, области и Украины в сфере политики, экономики, общества и досуга.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top