9 Травня на Сумщині: свято, скорбота, одіозні особи та прикрі інциденти

День перемоги в Сумах та й в цілому по області пройшов відносно спокійно. Як офіційні заходи, так і акції опозиційних політичних сил та громадських організацій відбулись за планом.

Зранку обласне, міське керівництво, сумчани взяли участь в акції «Перша хвилина миру» біля пам’ятного знаку жертвам нацистських концтаборів по вулиці Троїцькій.

Звичайно, цього дня по всій області люди прийшли вклонитися пам’яті загиблих у Другій світовій війні та на Сході України, поклавши живі квіти до пам’ятників, меморіалів, обелісків. У Сумах відбулось покладання квітів до могил загиблих у зоні АТО на міському кладовищі та братської могили «Мати-Батьківщина».

Біля обеліску на єврейській частині кладовища мітинг-реквієм, присвячений пам’яті євреїв-сумчан, розстріляних у роки війни, провела єврейська громада Сум.

Центром урочистостей традиційно став мітинг біля меморіалу «Вічна слава».

Вже кілька років поспіль свою альтернативну офіційним урочистостям акцію проводять для ветеранів та багатьох сумчан опозиційні політичні сили, переважно – представники колишньої Партії регіонів.

Вона пройшла на вулиці Героїв Сумщини, причому досить спокійно – з мітингом, солдатською кашею та запусканням у небо повітряних кульок. Організатори вирішили не дратувати націонал-патріотичних активістів, тож обійшлося без «георгіївських» стрічок та червоних знамен.

Разом з тим, дійство, що відбувалося, викликало чіткі аналогії з проросійською акцією «Безсмертний полк», а серед присутніх були помічені і досить одіозні особи. Серед них, зокрема, затриманий правоохоронцями у вересні минулого року керівник місцевого Російського культурного центру Сергій БОБИРЄВ.

Увагу багатьох сумчан привабила виставка військової техніки на Театральній площі та мелодії минулих років, які звучали біля Альтанки. У міському парку всі бажаючі могли безкоштовно стрибнути із парашутом.

Не обійшлося святкового дня без прикрого, якщо не сказати більше, інциденту. Невідомі облили жовтою фарбою пам’ятний знак Героям Небесної Сотні. Активісти фарбу досить оперативно відмили. Хто ці вандали – залишається з’ясувати. Між тим, депутат Сумської міськради Андрій КРАМЧЕНКОВ звинуватив у сплюндруванні знаку саме організаторів заходу на вулиці Героїв Сумщини.

Фото: facebook-сторінки Андрія Крамченкова та Ігоря ПЕРЕПЕКИ.

 

 

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of
Top